top of page

Jak uklízet efektivně aneb nejčastější zlozvyky při úklidu domácnosti

Aktualizováno: 25. 11. 2022


Někdy můžete snahou o úklid nadělat více škody než užitku, nebo zvolíte špatnou metodu a zbytečně se nadřete. Koukněte na 3 nejčastější zlozvyky, kterými si komplikujete život.


Houbičky, drátěnky a písek škodí!


Asi vám nemusíme říkat, že na delikátní povrchy, jako je např. matný nerez u dveří vaší ledničky nebo mikrovlnné trouby, plast zástěny sprchového koutu nebo lesklá glazovaná dlažba, nemůžete jít s drátěnkou nebo čisticím pískem. Pozor ale dejte i na méně nápadné povrchy z klasického nerezu – např. vodovodní baterií může poškodit i drsná houbička. Na povrchu kohoutku dokáže vytvořit mikroškrábance, které okem nevidíte, ale poruší se jeho ochranná vrstva a baterie začne zvesela reznout. Nakonec vám nezbude, než koupit novou, protože změny jsou nevratné.


Leštěnky na nábytek ne!


Druhá rada je velmi jednoduchá: Vykašlete se při úklidu na leštěnky nábytku. Nejen, že jde o marketingový výmysl, ale jde navíc o lepidla na prach.


Čisticí přípravek na nádobí není všemohoucí úklidový prostředek


Víme, že je super, ale opravdu není univerzální. Pořiďte si přípravky určené k danému druhu úklidu. Domácnost si bohatě vystačí s:

  • univerzálním čisticím přípravkem - jedná se všestranný čisticí prostředek pro každodenní čištění všech ploch.

  • přípravkem na sklo - jde o přípravek s rozprašovačem, který účinně odstraňuje běžnou špínu a mastnotu ze skleněných, hladkých ploch a zrcadel. V kombinaci s vhodnými leštícími hadříky jde čištění hladkých, lesklých ploch a koupelnových baterií velmi snadno. Na čištění oken přípravek na sklo vůbec nepožíváme!

  • WC čističem - je určený k odstranění minerálních usazenin a vodního kamene z toaletních mís, pisoárů a bidetů. Pozor - není vhodný pro ošetření ploch z hliníku a jiných kovů a patří mezi nejagresivnější úklidové prostředky.

  • čističem na sanitární zařízení (umyvadla, obklady…) - snadno odstraňuje skvrny a nánosy vodního kamene. Přípravek obsahuje lesk, který zpomaluje nové znečištění povrchu a dlouhodobě zlepšuje vzhled leštěných a chromovaných povrchů. V ProDomov používáme Cleamen 410 koupelny s leskem.

  • kuchyňský odmašťovací přípravek - má silný odmašťovací účinek a výrazný mycí efekt v potravinářských oblastech, my používáme např. Cleamen 210 gastron.


Úklidová výbava pro fajnšmekry


Jako bonus si můžete pořídit ještě:

  • čistič na trouby - koncentrovaný prostředek k přímému použití na odstraňování připálenin z trub, grilů, konvektomatů a digestoří. Používá se neředěný. Je nutné pracovat v rukavicích, protože je velice agresivní.

  • odstraňovač vodního kamene - účinně odstraňuje zbytky vápenných a cementových směsí, plísní a další nečistot.

A to už je vážně vše, tak se nenechte přesvědčit klamavou reklamou. Pokud se bojíte, že špatnou volbou přípravku poškodíte své vybavení, obraťte se nás.

11 zobrazení

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše
bottom of page