top of page

6 tipů, jak si usnadnit úklid už při zařizování nového bytu

Aktualizováno: 25. 11. 2022


Praktičnost je vaše druhé jméno? Mrkněte na tipy, jak si usnadnit péči o zařízení bytů nejen volbou vhodných barev a povrchové úpravy.


Koupelna


Nejpraktičtější barvou obkladů v koupelně je jednoznačně béžová nebo písková.

  • Na podlahu koupelny nedoporučujeme hladkou lesklou dlažbu, na které jsou vidět veškeré stopy.

  • Hlavně ve sprchovém koutě nedoporučujeme aplikovat tmavé obklady, na kterých jsou neustále viditelné stopy po vodním kameni.

Béžová je standardně nejpraktičtější barva - u koberců, dlažeb, výmalby.

Dětský pokoj nebo ložnice


  • Velice praktické jsou vliesové omyvatelné tapety. Jestliže máte malé děti, oceníte je. Hezky rozmázlou dětskou ručičku na nově vymalované zdi jsme řešili asi téměř všichni 🙂. Tapetu v pohodě otřete a nemusíte dítko kárat.

  • Doposud jsme neměli to štěstí, setkat se s nadšencem, který by ocenil výhody vnitřních horizontálních okenních žaluzií, právě kvůli jejich otravné údržbě.


Kuchyň


  • Jestliže budete pořizovat novou pečicí troubu, zamyslete se, zda-li si neusnadnit život o nepříliš oblíbené čištění trouby pořízením modelu s pyrolýzou. Tyto trouby disponují funkcí pyrolytického čištění, při kterém se pečicí prostor zahřeje na bezmála 500 °C. Tím se připečené nečistoty spálí na prach.


Ovšem pozor!!! Dbejte zvýšené opatrnosti, abyste si při tomto procesu nepoškodily skříňky, které jsou v blízké vzdálenosti od trouby. Vysoká teplota může udělat se sousedními skříňkami pěknou neplechu.


Praktičnost je obdivuhodná vlastnosti, ale neměla by vám bránit obklopovat se krásnými věcmi. Na jejich úklid můžete vždycky povolat nás.

6 zobrazení

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše
bottom of page